Budowa domu to skomplikowany i złożony proces, który pochłania nie tylko pieniądze, ale też czas. Przygotowanie się do budowy jest kluczowe, aby zrealizować tę inwestycję w określonym czasie i bez dodatkowych kosztów. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Jakie role pełnią drzwi zewnętrzne do domów i mieszkań?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do nowego domu?

Zastanawiając się, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, przede wszystkim musimy uświadomić sobie, jaką rolę drzwi takie pełnią. Przede wszystkim pozwalają one odgrodzić wnętrze domu od tego, co na zewnątrz – to oczywiste. Podstawową rolą drzwi wejściowych jest ochrona mienia i osób przebywających w środku – drzwi powinny być więc odporne na próby sforsowania, włamania. Drzwi pełnią ważną rolę termoizolacyjną – istotne jest, aby ich budowa pozwala na zatrzymywanie ciepła wewnątrz domów i izolowała przed chłodem z zewnątrz. Oznacza to, że budowa drzwi powinna być przemyślana, bez tzw. mostków zimna. Drzwi pełnią również funkcję estetyczną – powinny być one dopasowane do fasady domu. W przypadku domów w konkretnym stylu (no. Klasyczne rezydencje), drzwi są precyzyjnie dobierane do designu domu, aby idealnie wpisywały się w dany styl.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać – materiały

Wśród najchętniej wybieranych drzwi wejściowych wymienia się konstrukcje aluminiowe oraz drewniano-aluminiowe. Czym się różnią? W przypadku drzwi aluminiowych konstrukcja docieplona jest pianką termoizolacyjną, a trzy wewnętrzne komory skutecznie izolują przed chłodem. Świetne parametry techniczne drzwi aluminiowych pozwalają na ich stosowanie w budownictwie pasywnym. W przypadku drzwi drewniano-aluminiowych ich wnętrze wypełnia naturalne drewno (świerkowe, dębowe, jesionowe), z zewnątrz drzwi pokryto aluminium. Drewniany rdzeń świetnie izoluje zarówno przed chłodem, jak i hałasem.

 

Comments are closed.

Pin It