Niejedna aws devops development company cieszy się ogromną popularnością wśród różnych przedsiębiorstw, z różnych działów. Skoro tak, to może warto zastanowić się nad tym, czy zostać osobą oferującą aws devops services.

Czym zajmuje się DevOps?

Osoba oferująca aws devops services zajmuje się takimi obszarami, jak:

  • uruchomienie elastycznej aplikacji, która na dodatek będzie posiadała właściwości do samonaprawiania się,
  • Infrastructure as Code, czyli automatyzacja procesów dzięki czemu można wyeliminować tzw. ludzkie błędy, do tego typu działania wykorzystuje się takie narzędzia, jak Terraform, Ansible,
  • w przypadku wystąpienia anomalii – reakcja na występujące błędy, 
  • ciągły monitoring całej infrastruktury,
  • rozwój oprogramowania,
  • wdrożenie w świecie deweloperskim,
  • Proces Continuous Integration / Continuous Delivery (skrót. CI/CD),
  • instalacja i konfiguracja narzędzi, które będą wspierać proces tworzenia się oprogramowania – dzięki temu sam proces wdrożenia wszystkiego i automatyzacji, będzie przebiegał znacznie krócej.

Oddzielny zespół DevOps

Gdzie można spotkać DevOps? W różnych firmach, m.in. w 10Clouds. Warto wiedzieć, że osoby pracujące na takim stanowisku mogą mieć przeróżne zadania do wykonania. Dlatego też mówi się o tym, że można ich spotkać w różnych konfiguracjach. 

Jedna z nich to oddzielny jeden zespół specjalistów DevOps, którzy to mają przypisany do siebie jeden lub dwa zespoły developerskie. Zaletami tego typu konfiguracji jest lepsza komunikacja pomiędzy specjalistami DevOps, a także automatyzacja i usprawnienie procesów dostarczania oprogramowania. Minusem tego rozwiązania jest słaba komunikacja z zespołem deweloperskim.

Wspólny zespół z deweloperami

DevOps mogą znajdować się w jednym zespole z deweloperami, bez rozbijania ich na zespoły nadrzędne. Zaletą tej konfiguracji jest udział DevOps w czynnym rozwoju oprogramowania. Otrzymują oni również możliwość poprawienia komunikacji z deweloperami, dzięki czemu można szybciej reagować na ich potrzeby. Minusem tego typu rozwiązania jest słaba komunikacja z DevOpsami z innych zespołów. Do tego jeden DevOps, odpowiedzialny za swój zespół, będący jego członkiem, nie ma dużych możliwości oddziaływania na to, co dzieje się poza infrastrukturą.

 

Dlatego tak duży nacisk się kładzie na dopasowanie aws devops services do indywidualnych potrzeb klientów. Po to, aby zaoferować najlepsze możliwości, które na dodatek będą wpływać na pozytywny rozwój firmy. Tym bardziej, że nowoczesny DevOps oferuje lepsze rozwiązania, od zwykłego administratora. 

 

Comments are closed.

Pin It