Drzwi balkonowe przesuwne robią się coraz bardziej popularne. Nie tylko w budynkach o charakterze komercyjnym, ale przede wszystkim w domach jednorodzinnych, a nawet w mieszkaniach. Ta nowoczesna stolarka okienna, oparta na wyjątkowej technologii, zapewnia użytkownikom wiele możliwości.

Jak otwieramy okno?

Jak sama nazwa wskazuje – drzwi balkonowe przesuwne – otwiera się na zasadzie przesunięcia jednego skrzydła wzdłuż drugiego. Całość przesuwa się na specjalnej szynie, która umieszczona jest w podłodze, wzdłuż ściany. Przy tej okazji wspomnieliśmy już o jednej z najważniejszych rzeczy – wszystko odbywa się wzdłuż ściany, dzięki czemu nie trzeba przejmować się ograniczoną powierzchnią w salonie. Do wyboru mamy systemy otwierania to PSK i HST. Te drugie to te, które przed otwarciem wymagają nieznacznego uniesienia, a potem przesunięcia. Nie są one lekkie, jeżeli chodzi o konstrukcje, ale można je w łatwy sposób otworzyć.

Nie tylko drzwi balkonowe przesuwne

Do wyboru mamy również inne drzwi, które mogą stać się naszym wyjściem na świeże powietrze. Mowa tutaj o oknach harmonijkowych, które składają się z kilku, a czasem nawet kilkunastu skrzydeł. Całość można przesuwać jak harmonijkę, dzięki czemu można stworzyć duże wyjście na taras. Co jest ciekawe, można złożyć tylko część skrzydeł – wszystko zależy od naszych potrzeb. Dzięki temu można stworzyć bardzo ciekawy efekt wizualny. Jest to ciekawa propozycja, która niesie ze sobą spore koszty, dlatego nie ma jeszcze tak wielu chętnych osób do ich wykorzystania. 

Comments are closed.

Pin It