Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się standy reklamowe. Nie wszyscy przedsiębiorcy jednak przekonali się do wspomnianego rozwiązania. Dlaczego firma powinna zainwestować w omawiane produkty?

Czym dokładnie jest stand reklamowy?

Bardzo często klienci nie zdają sobie sprawy, że mają do czynienia ze standami reklamowymi praktycznie zawsze, gdy wybierają się do wybranego przez siebie sklepu. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane słowo stand pochodzi z języka angielskiego i oznacza stojak. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że znaczna większość tego typu produktów pełni właśnie taką funkcję.

Są to bowiem stosunkowo lekkie meble, na których wykładane są towary określonego producenta czy marki. Należy mieć świadomość, że produkty znajdujące się w asortymencie renomowanych producentów są wytwarzane z bardzo wytrzymałego kartonu. Warto wiedzieć, że przedsiębiorcy bardzo często stosują standów pozbawionych funkcji użytkowej. Służą one bowiem jako nośnik treści reklamowej.

Zastosowanie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że standy reklamowe znajdują zastosowanie głównie w sklepach. Stanowią dodatkową przestrzeń przeznaczoną do ekspozycji takich towarów, jak chipsy, słodycze czy napoje. Godny uwagi jest również fakt, że na rynku dostępne są standy eliptyczne. Przybierają one formę stojącego nośnika. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz częściej wykorzystuje się je także w innych miejscach.

Standy reklamowe umieszczone są również w siedzibach przedsiębiorstw, gdzie stanowią element identyfikacji marki. Bardzo często są także wykorzystywane, jako mobilne nośniki reklamy. Omawiane produkty doskonale zdadzą egzamin w targach branżowych czy imprezach sponsorowanych przez określoną firmę. Ich najważniejszym zadaniem jest przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów.

Znaczenie standów reklamowych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że standy wywierają duży wpływ na klientów, a także podejmowane przez nich decyzje. Przykładowo produkt pełniący funkcję półki będzie zdecydowanie poprawiał ekspozycję znajdujących się na nim towarów. Przyczynia się tym samym do wzrostu sprzedaży.

Godny uwagi jest fakt, że bardzo podobną funkcję będą pełniły standy znajdujące się na eventach czy targach. Ich zadaniem jest bowiem utrwalenie wizerunku marki. Jak wiadomo głównym narzędziem poznania jest wzrok. Klienci zatem będą wykazywali zdecydowanie więcej zaufania do marek, które są w stanie rozpoznać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe.

Comments are closed.

Pin It