Niwaki to japońskie drzewka, które są coraz częściej stosowane w polskich ogrodach. Dzięki nim można pięknie zaaranżować ogródek. Warto wiedzieć, że ogrody w stylu japońskim zyskują obecnie popularność na całym świecie, głównie ze względu na ich wyjątkowy charakter.

Niwaki – czy warto je posadzić?

Warto zauważyć, że elementy japońskich aranżacji ogrodu można bez problemu wprowadzić do przestrzeni wokół domu, nawet wtedy, kiedy postawiło się już na klasyczne nasadzenia z iglaków. Warto wiedzieć, że iglaki bez trudu można zmienić w japońskie niwaki, tworząc przy tym ciekawy efekt wizualny i jednocześnie odmładzający drzewka.

Celem wielu ludzi jest stworzenie ciekawego ogrodu. Wiele osób zastanawia się, czym są niwaki. Otóż mowa tu o japońskich drzewkach, które w odróżnieniu od bonsai, są sadzone w gruncie.

Niwaki

Niwaki są obecnie jeszcze popularniejsze niż bonsai. Te drugie to drzewka, które sadzi się w donicach. Mogą one stać zarówno w domu, jak i w ogródku. Niwaki to drzewa występujące tylko w ogrodach. Dlatego sformułowanie bonsai ogrodowe jest nieodpowiednie.

Niwaki, podobnie jak bonsai, formowane są w takie formy, że przypominają stare oraz wiekowe drzewa. Jednakże ze względu na spore rozmiary niwaków, stosowane są do tego nieco inne techniki, lecz sam proces formowania trwa wiele lat.

Sprawdzone niwaki w ogrodzie

Bardzo popularne są obecnie zielone niwaki w polskich ogrodach. W Europie przeważnie niwaki wyglądają zgoła inaczej niż w Japonii ze względu na to, że tworzy się je z innych gatunków roślin, o czym nie każdy wie. Zasady oraz techniki formowania roślin z Japonii są tylkko pewną inspirację, lecz nie szczegółowymi wytycznymi. Dlatego rodzime niwaki prezentują się inaczej, ale też wyjątkowo i ciekawe. Warto zaznaczyć, że dzięki formowaniu rosnących w ogrodzie iglaków możliwe jest wydobycie ich piękna oraz zmienienie charakteru całej aranżacji.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że niwaki w rodzimych ogrodach formowane są przede wszystkim z iglaków. Ich specyficzna forma oraz sposób przyrastania sprawiają, iż można z nich stworzyć efektowne kształty, które będą prezentowały się zjawiskowo przez cały rok. Trzeba też wiedzieć o tym, że iglaki są zielone nawet w zimie, z tego powodu po uformowaniu zdobią przestrzeń wokół domu, gdy inne nasadzenia przekwitły, a ponadto straciły liście. Niwaki są bardzo piękne, dlatego coraz więcej Polaków je kupuje. Obecnie można je zakupić w wielu sklepach ogrodniczych stacjonarnych oraz internetowych. Dostępne są różne rozmiary drzewek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Niwaki.

Comments are closed.

Pin It