Depilacja laserowa opiera się na działaniu lasera, który w bezpieczny sposób usuwa zbędne owłosienie nagromadzone w różnych częściach na ciele. Wiele osób rozpowszechnia opinię, że depilacja laserowa nie jest bezpieczna. Tak naprawdę pod warunkiem przestrzegania wszystkich zasad depilacja laserowa jest bardzo bezpieczna i naprawdę osoby, które decydują się na tą serię zabiegów nie muszą się niczego obawiać! Wszystkie przeciwwskazania i ewentualnie działania niepożądane są dostępne poniżej!

 

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

 

Zabieg depilacji laserowej – jak każdy inny posiada pewne przeciwwskazania. Są to choroby/warunki, które posiadają niektóre osoby. Sprawiają one, że w ich przypadkach depilacja laserowa może okazać się niebezpieczna dla zdrowia i kondycji skóry. Przykładami chorób, które wykluczają daną osobę z depilacji laserowej są choroby skóry takie jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry, cukrzyca, ciąża czy nawet karmienie piersią. Podsumowując jeśli posiada się którąś z tych przypadłości zdecydowanie należy odpuścić sobie depilację laserową. Jest jeszcze jedna kwestia – przyjmowanie farmakologii fototoksycznej. Na ulotce każdego leku znajduje się informacja odnośnie metabolizmu danego leku. Jeżeli zmienia się od pod wpływem światła świadczy to o tym, że wykazuje działanie fototoksyczne. Jeżeli dana osoba spożywa regularnie takie leki również powinna wstrzymać się z depilacją laserową do momentu, gdy skończy stosować daną farmakoterapię.

 

Sprawdź: Depilacja.pl

 

 

Depilacja laserowa – działania niepożądane

 

Jeżeli chodzi o działania niepożądane to również warto wiedzieć na co ewentualnie się przygotować. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi jest zaczerwienienie miejsca, które było poddane depilacji laserowej. Jest to związane z podwyższeniem temperatury skóry podczas depilacji laserowej. Ten stan rzeczy utrzymuje się jednak krótko – z reguły do kilku godzin po zabiegu. Kiedy ból jest bardzo nieznośny można zastosować specjalne zasypki łagodzące.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.

Pin It