Czy to prawda, że kuchnia z salonem w bloku, to takie dobre rozwiązanie? A może lepiej zdecydować się na tradycyjną propozycję, czyli oddzielenie pokoju dziennego od kuchni? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji i potrzeb.

Dobrze urządzona kuchnia z salonem w bloku

Podczas planowania aranżacji całego mieszkania pamiętajmy o tym, aby nie tylko swoje potrzeby wziąć pod uwagę, ale również innych domowników (jeżeli oni są). Może się bowiem okazać, że połączenie kuchni z salonem wcale nie musi wszystkim odpowiadać. Dobrą propozycją może się wydawać w takim przypadku (kiedy jedna strona upiera się przy swoim, a druga przy swoim) półotwarta kuchnia i pół otwarty salon. W obecnych czasach zawsze można znaleźć jakąś alternatywę, dzięki której uda się urządzić w dobry sposób całą kuchnię razem z pokojem dziennym.

Funkcjonalne pomieszczenie kuchenne

Aby kuchnia z salonem w bloku była funkcjonalnym pomieszczeniem, w pierwszej kolejności ustalmy sobie plan działania. Tak, puste pomieszczenia będą wydawać nam się ogromnych rozmiarów – nawet, jeżeli mamy do czynienia z blokiem. Tylko, że nie zapominajmy o tym, że wraz z meblami tej przestrzeni ubędzie w sporej ilości. Podczas urządzania kuchni połączonej z salonem zadbajmy o zachowanie wygodnego ciągu komunikacyjnego. Wszystko ułóżmy w taki sposób, żeby można było bez problemu otwierać szafki. Pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem ustawmy umowną granicę (np. długi blat kuchenny), dzięki czemu całość będzie wyglądała estetyczniej. 

Comments are closed.

Pin It https://study-abroad.pl/bujak-kokon-oryginalny-mebel-do-przestrzeni-wypoczynkowej/ https://mmb-meble.pl/jak-stworzyc-przytulny-taras-w-ogrodzie/ https://xann.pl/sitemap