Gotowanie i smażenie to najprostsze i najszybsze sposoby na obróbkę cieplną mięs, warzyw, ryb. Aby codziennie podawać rodzinie wartościowe i pyszne posiłki musimy nie tylko wybierać dobre jakościowo produkty – olbrzymie znaczenie przy gotowaniu ma dobór odpowiednich garnków i patelni. Jakie elementy wyposażenia kuchni wybrać, aby codzienne gotowanie było przyjemnością i kulinarnym sukcesem?

Trwałe materiały w kuchni

Podstawą w kuchni są trwałe materiały – topowi producenci proponują nam dzisiaj zestawy garnków wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten jest zabezpieczony przed odkształcaniem, wilgocią i rdzą, działaniem wysokich temperatur. Innowacje stosuje się również przy patelniach – zestawy patelni tworzone są dzisiaj z powłok ceramicznych lub powłok imitujących granit. Zastosowanie powłok pozwala nie tylko na smażenie na niewielkiej ilości tłuszczu, ale również na zmniejszenie ryzyka przywierania pokarmów. Nowoczesne garnki i patelnie posiadają profilowane rączki, najczęściej tworzone z materiałów antypoślizgowych. Dzięki zastosowaniu takich tworzyw patelnia czy garnek pewnie leży w dłoni, nie wyślizguje się, a samo gotowanie jest bezpieczniejsze i wygodniejsze. Podobne technologie zastosowano w przypadku rękojeści noży kuchennych. 

Dodatkowe opcje w zestawach garnków

Nowoczesne komplety garnków mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów (pamiętajmy, że pokrywki również liczone są jako osobne elementy!). Garnki uzupełniane są o funkcjonalne elementy takie jak lejki, cedzaki, miarki do płynów. Ciekawym dodatkiem są również specjalistyczne dyski w dnach garnków stalowych. Ich zadaniem jest szybsze i równomierne rozgrzewanie garnka, umożliwienie szybszego gotowania. Dzięki dyskom możliwe jest poczynienie oszczędności w energii!

Comments are closed.

Pin It https://toqot.pl https://rattanmeble.com.pl https://dylanferrandis.com