Czujniki indukcyjne są w dzisiejszych czasach jednymi z chętniej stosowanymi w różnych branżach przemysłowych. Mają one doskonałe parametry i mogą być używane w szerokim zakresie temperatur.

Całometalowe czujniki indukcyjne – charakterystyka

Indukcyjne czujniki mogą być stosowane w wielu branżach. Stosuje się je w przemyśle, branży spożywczej, spawalniczej czy w strefach wybuchu. Całometalowe nadają się do bardzo ekstremalnych warunków.

Są one wykonane w całości ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe i solidne. Nie ma obaw, że ulegną korozji lub zostaną zniszczone przez wysokie ciśnienie, lub substancje oleiste. Z tego względu są stosowane na bardzo szeroką skalę w przemyśle spożywczym.

Zalety całometalowych czujników indukcyjnych

Wszystkie czujniki wykonane w całości z metalu zostały opracowane według najnowszych dostępnych rozwiązań technologicznych. To sprawia, że są one w stanie wytrzymać w bardzo trudnych i ekstremalnych warunkach pracy. Dostępne są one w różnych rozmiarach i mają różne stopnie ochrony. Każdy z nich ma odpowiednie oznaczenie, aby dobrać właściwy czujnik to odpowiednich zastosowań.

Niektóre z nich mają wbudowany przewód na stałe, a inne mają wtyk. Dostępne są także modele z wystającym czołem w krótkiej lub długiej wersji. Wybierając czujnik wkładany od dołu, można go zamontować równo z metalową powierzchnią.

Czujniki całometalowe indukcyjne do zadań specjalnych

Wysoka jakość wykonania i odporność na bardzo trudne warunki pracy to główne cechy charakteryzujące całometalowe czujniki indukcyjne. Są to elementy odporne na szybkie zmiany temperatur, a tym samym na szok termiczny. Mogą być używane w miejscach, które myte są pod wysokim ciśnieniem.

Odpowiednio zaprojektowane czujniki pozwalają na używanie ich w miejscach trudno dostępnych o ograniczonej powierzchni. Doskonałym wyborem są czujniki z powłoką antyadhezyjną, która zapewnia jeszcze bezpieczniejszą eksploatację.

Gdzie kupić czujniki indukcyjne całometalowe?

Czujniki tego typu dostępne są w sklepach z produktami elektronicznymi stosowanymi w przemyśle. Do wyboru są sklepy stacjonarne i internetowe. W sklepach online oferta jest znacznie obszerniejsza, a także ceny potrafią zaskoczyć.

Sklepy internetowe mają znacznie więcej produktów do zaoferowania niż sklepy stacjonarne. Warto na pewno wybrać sklep, który oferuje produkty wysokiej jakości od renomowanych producentów. Czujniki muszą spełniać normy bezpieczeństwa i mieć odpowiednie atesty. Takie produkty można kupić jedynie od znanych firm działających od wielu lat w branży.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Całometalowe czujniki indukcyjne.

Comments are closed.

Pin It zobacz https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ Metalowy wieszak na ręczniki