Chcesz nadać swoim ścianom niebanalny wygląd? Pomyśl o szablonach malarskich! Za ich pomocą można wyczarować zachwycające wzory w różnych stylach. Jak używać szablonów? Sprawdź nasze porady oraz instrukcję malowania krok po kroku!

Szablony malarskie – co to jest?

Za pomocą szablonów malarskich można uzyskać na ścianach oraz na innych powierzchniach efektowne zdobienia bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności. Wystarczy tylko przyłożyć szablon do ściany i pomalować go, aby otrzymać zachwycający efekt bez wysiłku.

Dzisiaj, gdy w sklepach można znaleźć tak wiele ciekawych wzorów szablonów, pozwalają one na przygotowanie modnie wyglądających ścian w różnych pomieszczeniach – salonie, sypialni, pokoju dziecka czy w kuchni.

Często wybierane szablony malarskie to te o wzorach botanicznych – kwiatów, liści, drzew, wzory geometryczne oraz wzory do pokojów dziecięcych, na przykład w kształcie chmurek, gwiazdek, słońca, księżyca oraz literek alfabetu.

Jaką farbę wybrać do szablonów malarskich?

Aby pomalować ścianę z użyciem szablonu malarskiego, należy zastosować odpowiednią farbę. Najczęściej używane są do tego celu popularne farby akrylowe, które są trwałe, łatwo się nakładają i dają dobre krycie już po jednej warstwie.

Do szablonów do malowania ścian można zastosować:

  • Farby akrylowe w puszce lub próbki farb, gdy wzór ma być mały – wtedy malowanie najlepiej wykonać za pomocą wałka malarskiego, na przykład małego wałka gąbkowego.
  • Farby w tubkach – to specjalne farby do szablonów malarskich, które umieszczone są w tubce razem z aplikatorem gąbkowym. Wtedy szablony malarskie przykłada się do ściany i wzór odciska za pomocą aplikatora, dlatego nie trzeba stosować dodatkowych narzędzi.

Farby do szablonów są dostępne w różnorodnych kolorach – nie tylko jednolitych, ale również w kolorach złotym, srebrnym. Dzięki temu można uzyskać wspaniały efekt zdobienia ściany w swoim guście.

Malowanie ścian z szablonem malarskim – krok po kroku

Pomalowanie ścian z użyciem szablonów malarskich nie jest skomplikowane. Jak to zrobić?

  1. Przygotuj ścianę – oczyść ją z zabrudzeń i odtłuść. Gdy ściana była wcześniej malowana, zaczekaj, aż wyschnie.2. Przyłóż szablon do ściany – możesz ustabilizować go taśmą malarską.3. Pomaluj wzór na szablonie z użyciem farby – zwróć uwagę na krawędzie, które powinny być dobrze dociśnięte do ściany. Nie używaj zbyt dużo farby, by nie wywołać zacieków.4. Po wyschnięciu farby zdejmij szablon ze ściany. To wszystko!

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony malarskie.

Comments are closed.

Pin It https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/