Salon to pokój, w którym gromadzi się cała rodzina. To tu spędzamy czas i zapraszamy gości. Wybierając kwiaty do pokoju dziennego, warto skoncentrować się na różnorodnych roślinach, które ożywią salon. Jak skompletować rośliny do pokoju dziennego, by były eleganckie i ciekawe?

Kolorowy parapet

Parapet okienny to miejsce, w którym najczęściej ustawiamy kwiaty doniczkowe. Nie ma się czemu dziwić. Nie tylko pięknie zdobią okno, ale przede wszystkim łatwo dobrać kwiaty pod względem ilości słońca, które lubią rośliny.

Na oknach południowych świetnie będą czuły się kaktusy i sukulenty. Te kwiaty lubią dużą ilość światła, a mocne słońce im nie przeszkadza. Kaktusy bardzo ciekawie prezentują się w glinianych misach, małych, pojedynczych doniczkach czy nawet zwykłych słoikach.

Storczyki to jedne z najbardziej reprezentacyjnych roślin. Potrzebują światła rozproszonego dlatego warto wykorzystać parapet wschodni oraz południowo-wschodni. Trzeba również pamiętać, że storczyki wymagają bardzo regularnego podlewania.

Osoby, które mają problemy z pamiętaniem o podlewaniu roślin, wcale nie muszą rezygnować ze storczyków. Wystarczy posadzić je w specjalnej donicy, która ma system nawadniania. Proste i eleganckie donice lechuza ułatwią pielęgnację rośliny oraz wyeksponują jej urodę.

Kwiaty do salonu na podłogę

Wybierając rośliny do pokoju dziennego, nie można zapomnieć o ustawieniu kilku z nich na podłodze. Kwiaty będą atrakcyjnie wyglądały w pobliżu komody, szafki rtv, sofy czy fotela wypoczynkowego.

W miejscach, gdzie możemy pozwolić sobie na bardziej rozłożyste rośliny sprawdzi się skrzydłokwiat. Jego białe kwiaty będą idealnie komponowały się z białą donicą lechuza. Bardzo interesująca jest również monstera. Jej duże, podziurawione liście wyglądają niezwykle widowiskowo.

Palma, beniaminek, dracena czy fikus sprawdzą się w miejscach, które wymagają kwiatów mniej rozłożystych, ale za to wysokich. Chcąc podkreślić urok rośliny, warto wybrać wysoką, wąską donicę. Donice lechuza w czarnym kolorze idealnie będą wpisywały się w nowoczesne wnętrza. W salonie w stylu skandynawskim idealna będzie biała doniczka.

W mieszkaniach rustykalnych oraz vintage sprawdzą się gliniane donice, a do wnętrz industrialnych najpiękniejsze będą doniczki metalowe. Oczywiście czarne.

Ustawiając rośliny na podłodze warto również wykorzystać kwietniki, dzięki temu można piętrowo umieścić kilka roślin. Jest to kompozycja, która wygląda elegancko, a miłośnikom zielonych wnętrz pozwala na rozszerzenie hodowli. W końcu miejsca na rośliny nigdy nie jest za dużo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

Pin It Industrialny metalowy kwietnik stojący https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/