Jeden zestaw mebli kuchennych, drugi zestaw, trzeci zestaw, itd. – w salonach meblowych znaleźć można naprawdę bardzo duży asortyment katalogowy. Sprawdźmy dzisiaj czym różnią się meble kuchenne wykonane z litego drewna od tych, które zostały wykonane z płyty wiórowej.

Meble z materiałów drewnopochodnych

Patrząc na zestaw mebli kuchennych wykonany z płyty wiórowej, należy mieć świadomość, że tak naprawdę jest to materiał drewnopochodny. Tego rodzaju komplet mebli jest bardzo tani, dlatego jest on doskonałą alternatywą dla osób, które na chwilę obecną nie mają wielkich finansy na urządzenie kuchni. Muszą być one zabezpieczone w odpowiedni sposób. Jeżeli tak faktycznie się stanie, to można mieć pewność, że posłużą nam one przez długi czas. Wiele osób docenia ich obecność nie tylko dzięki cenie, ale również dzięki temu, że można je pokryć różnymi kolorami. Dzięki czemu występują one w bardzo ciekawych odcieniach kolorystycznych.

Zestaw mebli kuchennych z litego drewna

Lite drewno może i nie należy do bardzo tanich propozycji, ale można mieć pewność, że ma się do czynienia z naturą w czystej postaci. Drewno jest niezwykle odporne i odpowiednio zabezpieczone, nie zmienia swojej postaci przez bardzo długi czas. Dzięki odpowiednio zastosowanej bejcy, tańsze gatunki drewna można upodobnić wyglądem do tych droższych. Może i wymagają co nieco czasu na konserwację, ale można być pewnym tego,że nie zmienią one swojego wyglądu nawet przy intensywnym użytkowaniu. Zaletą jest to, że można je w dowolny sposób frezować. 

Comments are closed.

Pin It