Jeździectwo jest dyscypliną, którą uprawiać mogą osoby praktycznie w każdym wieku. W ostatnich latach dyscyplina ta stała się znacznie bardziej dostępna, również cenowo. W większych i średnich miastach bez trudu znajdziemy stajnie i stadniny, które oferują możliwość nauki jazdy konnej. Jak przygotować się do takich lekcji?

Jak przygotować się do pierwszych lekcji jazdy konnej?

Decydując się na uczestnictwo w lekcjach jazdy konnej warto się do tego odpowiednio przygotować. Podstawą na padoku jest kask jeździecki, wygodne buty oraz odpowiednio dopasowane spodnie. Kask jeździecki pozwoli na ochronę głowy w czasie jazdy, może też osłaniać oczy przed silnym słońcem. Istotne jest, aby kask nie uwierał i był odpowiednio dopasowany do kształtu głowy. Wybierając buty jeździeckie, warto postawić na sztyblety – są to buty powyżej kostki, które poprawiają komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Sztyblety posiadają niewielki obcas, który pozwala na stabilniejsze oparcie w strzemionach. O komfort zadbają też odpowiednie spodnie – bryczesy jeździeckie dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów. Istotne jest, aby posiadały lej, który pozwoli na lepszą przyczepność do siodła.

Kiedy sport to prawdziwa pasja…

Jeśli jeździectwo pochłania Cię bez reszty, warto zainteresować się kursami, które pozwolą na starty w zawodach jeździeckich. Przykładem jest brązowa odznaka jeździecka, która jest pierwszym krokiem w stronę jeździectwa sportowego. Odznaka może być zdobywana już przez siedmiolatków i uprawnia do startów w zawodach regionalnych do klasy L w skokach lub  zawodach w ujeżdżaniu (do klasy P). Bez wspomnianej odznaki możliwe jest startowanie wyłącznie w konkursach towarzyskich. Egzamin do odznaki składa się z dwóch prób (skokowej i ujeżdżeniowej) oraz z części teoretycznej.

Comments are closed.

Pin It https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ zobacz Industrialny hoker z oparciem do wyspy