Każda osoba wsiadająca na konia powinna zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Podstawowym sposobem na zapewnienie sobie komfortu i optymalnych warunków do jazdy jest założenie odpowiedniego stroju – butów z gładką podeszwą z niewielkim obcasem, miękkich bryczesów o konstrukcji zapobiegającej powstawaniu otarć, kamizelki zabezpieczającej żebra… Warto pamiętać, że nawet profesjonalny ubiór na nic się przyda, jeśli zapomnimy o najważniejszym komponencie jeździeckiego wyposażenia – o kasku.  Czym powinien cechować się dobry kask do jazdy konnej?

Kask do jazdy konnej – lekkość, komfort, pewność

Kask do jazdy konnej łączy w sobie niewielką wagę z wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze dopasowany, solidny kask pod wpływem silnego uderzenia pęka, przyjmując na siebie całą siłę wstrząsu. W efekcie uszkodzeniu ulega jedynie nakrycie głowy, nie czaszka. Większość czołowych producentów oferuje kaski wykonane z poliwęglanu – innowacyjnego materiału charakteryzującego się pożądanymi właściwościami. Solidną, lekką skorupę uzupełnia miękki, wymienny wkład. Umieszczona wewnątrz kasku gąbka amortyzuje wstrząsy i wchłania pot, podnosząc tym samym komfort jazdy. Aby przejażdżka w pełnym słońcu nie wiązała się z przegrzewaniem i uczuciem nieznośnego gorąca, zwróć uwagę na zastosowane systemy wentylacji.

Certyfikowane produkty

Jeśli chcesz mieć pewność, że nowy kask do jazdy konnej zapewni Ci należytą ochronę, wybierz modele producenta specjalizującego się w produkcji kasków, nie tylko do jazdy konnej. Najlepszym potwierdzeniem jakości wstępnie wybranego modelu są atesty przyznawane przez niezależne instytucje – CE-VG1 01.040 2014-12 oraz  ASTM/SEI standards.

Comments are closed.

Pin It zobacz https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/