Zaprojektowanie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej nie zajmie nam dzisiaj wiele czasu – przekonują producenci mebli ogrodowych i projektanci. Nowoczesne meble zaskoczą nas elegancją, atrakcyjną ceną oraz wysoką trwałością. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj kokon ogrodowy. Jak wygląda i czy sprawdzi się w naszym ogrodzie?

Kokon ogrodowy – swobodnie bujaj nad ziemią!

Nowoczesne meble ogrodowe to prawdziwa ozdoba strefy wypoczynkowej – nie ma co do tego wątpliwości. Meble projektowane są w taki sposób, aby zapewniać komfort, wygodę, ale też aby podnosić estetykę otoczenia. W przypadku mebli technorattanowych do wyboru mamy niezliczoną ilość elementów, w tym kokon ogrodowy. Jest to elegancka huśtawka w formie kokonu, która może stanąć zarówno w ogrodzie, na tarasie czy wewnątrz domu. Huśtawka zaprojektowana została w taki sposób, aby móc bezpiecznie oderwać nogi od ziemi i bujać w obłokach! Kokon ogrodowy to dzisiaj jeden z najmodniejszych mebli – widać go nie tylko w domach, ale również w kawiarniach, restauracjach. Poza wygodnym bujaniem wnętrze kokonu ochroni nas przed podmuchami wiatru czy palącym słońcem. 

Jak skonstruowany jest kokon ogrodowy?

Kokon ogrodowy to mebel technorattanowy – oznacza to, że wierzch tworzony jest z lekkiej i trwałej plecionki syntetycznej, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Technorattan jest materiałem o nieporowatej strukturze, który nie chłonie brudu, wilgoci, nie jest podatny na płowienie. Stelaż kokonu to aluminium malowane proszkowo – tworzywo to jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją. Aluminium nie odkształca się, jest odporne na zarysowania. Wewnątrz kokonu możemy dodatkowo umieścić poduszki i pledy, które z pewnością podniosą jakość wypoczynku. 

Comments are closed.

Pin It