Komplety mebli ogrodowych to dzisiaj prawdziwa gratka dla osób szukających inspiracji na elegancki taras czy balkon. Producenci proponują komplety wypoczynkowe, kawowe, meble takie jak leżanki czy fotele wiszące. Wśród licznych propozycji sofa z technorattanu jest jedną z najczęściej wybieranych. Dlaczego meble technorattanowe są tak popularne? Czy to dobra inwestycja?

Sofa z technorattanu w naszym ogrodzie

Odpoczynek blisko natury to najlepszy sposób na relaks, szczególnie w okresie wiosny i lata. Zaaranżowanie przydomowego tarasy czy ogrodu jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – a wszystko to dzięki licznym propozycjom topowych producentów. Sofa z technorattanu jest dzisiaj jednym z najchętniej kupowanych mebli: sprawdzi się ona idealnie jako mebel wypoczynkowy czy kawowy, a my sami będziemy mogli również wygodnie się położyć i zdrzemnąć na niej, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. 

Jak skonstruowana jest sofa z technorattanu? Jej stelaż tworzy aluminiowa konstrukcja malowana proszkowo. Zastosowanie takiej technologii pozwoliło na zabezpieczenie stelaża przed wilgocią, rdzą. Aluminium jest niezwykle lekkie, co dodatkowo wpływa na finalną wagę mebla. Wierzch sofy technorattanowej tworzy syntetyczna plecionka, do złudzenia imitująca naturalny rotang. Plecionka wygląda estetycznie, nie odkształca się, nie jest podatna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, promieniowanie UV. Na długi czas zachowuje wspaniały wygląd. 

Jak chronić meble ogrodowe w okresie jesieni i zimy?

Aby nasza sofa z technorattanu zachowała wspaniały wygląd na dłużej warto zakupić dedykowane pokrowce ogrodowe. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – materiał taki nie przepuszcza wilgoci, zatrzymuje kurz, pozwala na swobodną wymianę powietrza. 

Comments are closed.

Pin It