Każda osoba, która zaznała pracy na terenie Niemiec wie, jak ogromne możliwości otwiera zachodni rynek. Duże możliwości w zakresie kształcenia i poszerzenia kwalifikacji, atrakcyjne zarobi, wysoki poziom życia i rozbudowany pakiet socjalny zachęcają do związania się z tym krajem na dłużej. Po kilku latach pracy i wnikliwym poznaniu swojej branży, wiele osób decyduje się porzucić pracę na etacie i założyć własną firmę. Nieocenioną pomocą w prowadzeniu swojej działalności jest księgowy w Niemczech. Kto może otworzyć w Niemczech własną firmę? Gdzie warto szukać dobrego księgowego? Sprawdź!

Praca na własny rachunek

Według niemieckiego prawa, każda osoba będąca obywatelem Niemiec i mająca ukończone 18 lat może założyć własną działalność gospodarczą. W niektórych przypadkach (w branżach wymagających specjalistycznych umiejętności) konieczne będzie udokumentowanie posiadanych kwalifikacji.

Księgowy w Niemczech z językiem polskim

Założenie, a później prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga doskonałej organizacji i znajomości niemieckiego praca. Ponadto, dla wielu Polaków niemałą przeszkodą może okazać się język. Znajomość niemieckiego na średnim, komunikatywnym poziomie nie wystarczy, żeby poprawnie wypełniać pisma czy załatwiać sprawy w urzędach. Nieocenioną pomocą dla każdego przedsiębiorcy jest księgowy w Niemczech znający język polski. W Polsce i w Niemczech działają specjalistyczne firmy zajmujące się kompleksową obsługą przedsiębiorstw.  Specjaliści znający prawo niemieckie i polskie nie tylko będą prowadzić księgowość i sporządzą rozliczenie podatkowe, ale również pomogą Ci zarejestrować firmę i zajmą się sporządzeniem dokumentacji do niemieckich urzędów.

Comments are closed.

Pin It