Kuchnie w każdym domu są bardzo ważne. Ich urządzenie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na to, jak często w tej kuchni przebywamy. W jakim stylu urządzić pomieszczenia kuchenne, abyśmy odczuwali satysfakcję z przebywania w niej?

Kuchnie w stylu loftowym

Wielkim zdziwieniem jest to, że styl loftowy jest tak mało popularny w naszym kraju. Jeżeli spojrzymy na to, co dzieje się na zachodzie, to szybko zorientujemy się, że kuchnie w stylu loftowym są tam bardzo popularne i często wybierane. Jest wiele takich domów, gdzie można znaleźć kuchnię urządzoną w stylu starych fabryk. Surowy styl świetnie pasuje do osób, które cenią sobie nowoczesne wnętrza, ale lubią je pomieszać z tradycyjnymi elementami. Warto wiedzieć, że kuchnia w takim stylu nie lubi mocnych i wyrazistych kolorów. W takich wnętrzach lepiej odnajdują się stonowane odcienie, jak chociażby brąz, granat, czy też czerń, ciemna zieleń. Należy przy tym pamiętać, że w takich kuchniach potrzebne jest dobre oświetlenie.

Ciepła i przytulna kuchnia

Kuchnia w stylu klasycznym chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Inne style przychodzą i odchodzą, ale klasyka zawsze będzie w cenie. Chociażby dlatego, że jest to styl ciepły, przytulny, który kojarzy się z rodziną, czymś przyjemnym. Pomarańcze, beże, ciepłe brązy to naczelne kolory, jakie można znaleźć w kuchni klasycznej. Przy czym można zdecydować się też na jaśniejsze odcienie, jak chociażby żółcie, krem, czy też biel. Bardzo często są to miejsca, gdzie cała rodzina wspólnie spędza czas. 

Comments are closed.

Pin It