Wnętrza wypełnione roślinami cieszą się coraz większą popularnością. Zieleń w doniczkach stanowi piękną dekorację i może ożywić każde pomieszczenie w mieszkaniu. Jednak ważny jest nie tylko kwiat, ale też donica, w której się on znajduje.

Doniczki również są ozdobami i należy dopasowywać je do stylu danego wnętrza. Przyjrzyjmy się najmodniejszym donicom, które można mieć w swoim domu.

Nowoczesna doniczka geometryczna

Nietypowe kształty zyskują na popularności. Donica w kształcie wielościanu to propozycja szczególnie pasująca do nowoczesnego mieszkania. Może ona bardzo mocno wyróżniać się we wnętrzu i być jego dekoracją, czy wręcz wizytówką.

Często geometryczne donice mają nie tylko zaskakujące kształty, ale też rozmiary lub kolory. Poza tym najczęściej wykonuje się je z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym dla lepszego efektu wizualnego i wytrzymałości.

Uniwersalny minimalizm

Ponadczasową propozycją, która sprawdzi się w większości pomieszczeń, jest donica w stylu skandynawskim. Cechuje ją prostota i klasyczny kształt. Przeważnie występuje w bieli lub innym, jasnym kolorze. Dodatkowo pojawić się na niej mogą naturalne materiały, jak drewno czy kamień.

Takie minimalistyczne donice szczególnie dobrze będą pasować do wnętrza, w którym dominuje naturalność. Stworzyć ją można na przykład za pomocą drewnianych elementów czy innych ozdób tworzonych z naturalnych surowców.

Donica z betonu

Trwałym i wytrzymałym materiałem na donicę jest beton architektoniczny. Wykonana z niego nowoczesna doniczka najlepiej pasuje do wnętrz urządzonych w stylu loftowym, gdzie może stanowić niepowtarzalną ozdobę. Bardzo dobrze będzie współgrać również w innych nowoczesnych przestrzeniach.

Zimna kolorystyka betonu i jego surowość bardzo dobrze komponują się z zielenią roślin. Przy tym donica z betonu jest bardzo łatwa w użytkowaniu i przeważnie wykonywana ręcznie, co świadczy o jej unikatowości. Jej rozmiar niekiedy może być bardzo duży.

Powrót ceramiki

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje doniczka ceramiczna, która niegdyś została wyparta przez pojemniki z tworzywa sztucznego. Moda na ceramikę powróciła i można ją wykorzystać również, produkując nowoczesną doniczkę.

Donice ceramiczne przeważnie mają stonowane barwy i sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Ich największą wadą może być waga. Takie doniczki są znacznie cięższe niż pojemniki wykonane z innych tworzyw, nawet z betonu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Lampy i oświetlenie domu.

Comments are closed.

Pin It