Szukając dyscypliny sportowej, która pozwoli na zachowanie kondycji oraz nietuzinkowe spędzanie czasu, warto pomyśleć o jeździectwie. Jazda konna to sport odpowiedni dla osób praktycznie w każdym wieku – jest to także dyscyplina określana jako ogólnorozwojowa. Chcąc zacząć przygodę z jeździectwem, warto zainwestować w kask oraz oficerki jeździeckie. Dlaczego?

Jakie oficerki jeździeckie wybrać?

Oficerki jeździeckie to jedne z dostępnych butów idealnych do jazdy konnej. Oficerki jeździeckie to buty wysokie, sięgające pod kolano. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona goleni i kości, ale też umożliwienie stabilniejszego utrzymywania się w siodle. Oficerki jeździeckie tworzone są zazwyczaj z wysokiej jakości skóry licowej, jednak bez trudu znaleźć też można buty tego typu wykonane ze skóry syntetycznej czy też z materiałów mieszanych. Niezwykle istotne jest to, aby buty tego typu były trwałe i odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, ścieraniem, wnikaniem brudu (np. kurzu). Oficerki jeździeckie posiadają twardą podeszwę uzupełnioną o niewielki obcas – dzięki niemu możliwe jest lepsze utrzymywanie stóp w strzemionach. Aby oficerki jeździeckie ze skóry zachowały doskonały wygląd na długi czas, konieczne jest ich regularne czyszczenie oraz pastowanie dedykowanymi środkami. Oficerki są wymagane podczas profesjonalnych zawodów jeździeckich.

Jak wybrać oficerki jeździeckie?

Szukając idealnych butów jeździeckich, warto dać sobie nieco czasu. Istotne jest to, aby oficerki były dopasowane do rozmiaru stopy, ale jednocześnie idealnie pasowały do łydki. Oficerki nie mogą uciskać czy uwierać – może to grozić drętwieniem stóp. Podczas przymierzania oficerek najlepiej usiąść, aby kolana zginały się pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. W ten sposób sprawdzimy też, czy cholewka nie sięga zbyt wysoko i nie uwiera.

 

 

Comments are closed.

Pin It