Idąc na studia wyprowadziłeś się z Opola do Warszawy, w międzyczasie udało Ci się znaleźć w stolicy zarówno pracę, jak i grono przyjaciół. Teraz, na etapie zakładania rodziny, zadajesz sobie jednak pytanie, czy to nie pora na powrót w rodzinne strony. Czy jeśli chodzi o lokale i usługi budowlane Opole okaże się bardziej łaskawe niż bardzo droga stolica?

Rynek mieszkaniowy

Rynek nieruchomości w Polsce od kilku już lat przeżywa prawdziwy boom – ceny rosną w zasadzie wszędzie, przebijając kolejne granice. W statystykach najwyższych cen za metr kwadratowy przodują oczywiście największe miasta, jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk, gdzie kilkanaście tysięcy za metr kwadratowy przestaje już kogokolwiek dziwić.

Jak wygląda sytuacja w innych miastach? Oczywiście ceny również rosną, jednak nadal znaleźć tam można mieszkania w zdecydowanie atrakcyjniejszej i przystępniejszej dla przeciętnego obywatela cenie. Wynika to zarówno z cen gruntów, jak i poziomu płac, w tym wysokości wynagrodzeń za usługi budowlane – w Opolu czy Rzeszowie są one wciąż niższe niż w Krakowie czy Wrocławiu.

Lokalny rynek usług

Doskonale wiemy, że kupno mieszkania to jeszcze nie wszystko – musimy jeszcze kupić materiały wykończeniowe i zatrudnić ekipę do wykonania remontu. Pod tym względem sytuacja w Rzeszowie czy Toruniu nie różni się znacząco od sytuacji w Warszawie czy Krakowie – wszędzie znajdziemy markety budowlane oferujące wszystko, co potrzebne jest do remontu.

W praktycznie każdym z średnich i dużych miast bez problemu znajdziemy też wykwalifikowane ekipy remontowe – jeśli chodzi o usługi budowlane Opole, Rzeszów czy Bydgoszcz z pewnością nas nie rozczarują. Trzeba jednak poświęcić czas na rozeznanie się w lokalnym rynku, przeglądnięcie ogłoszeń i zebranie opinii.

Wszystko jest w Internecie

W dzisiejszych czasach w zasadzie wszystko, co potrzebne jest do remontu i aranżacji mieszkania znajdziemy w Internecie – poczynając od gruntów, farb czy elementów instalacji, poprzez płytki, panele czy drewno, aż po meble i wszystkie dodatki do mieszkania, jakie tylko możemy sobie wyobrazić. Oczywiście należy zaplanować odpowiednią ilość czasu na przesyłkę i ewentualną wymianę towaru – poza tym ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia i budżet. W razie wątpliwości warto poradzić się wybranej przez nas ekipy – w dobie Internetu trendy w całym kraju są podobne, a w kwestii usług budowlanych Opole i inne miasta zdecydowanie nie pozostają w tyle za stolicą!

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://ksetra.pl/.

Comments are closed.

Pin It