Podkładki (maty) dowolnego kształtu pozwalają zabezpieczyć powierzchnie na wiele różnych sposobów. Jedne z nich są oczywiste, inne zupełnie nie, ale warto znać znać je wszystkie – być może dzięki temu uda Wam się uratować ulubione meble i przedłużyć im życie.

Rysy

Przesuwanie przedmiotów, częste odkładanie ich, rysowanie i pisanie na gołym blacie, zabawy plastikowymi samochodzikami… W każdym domu znajdzie się mnóstwo okazji do tego, by porysować blaty mebli. Szczególnie dotyczy to stołów i biurek, przy których domownicy spędzają dużo czasu i szczególnie mocno je eksploatują. Na szczęście podkładka (mata) dowolny kształt może zapobiec zarysowaniom na blatach i sprawić, że meble będą miały dłuższą żywotność.

Ciepło

Gorące napoje, obiady i inne ciepłe posiłki odstawione na stół mogą sprawić, że pozostanie na nim odbarwiony okrąg po talerzu lub kubku. Będzie wyglądał bardzo nieestetycznie i nie sposób będzie go usunąć. Dlatego też użyteczna jest podkładka (mata) dowolnego kształtu, dzięki której mebel zostanie ochroniony – to podkładka pochłonie ciepło i w najgorszym przypadku się odbarwi, a nie znacznie droższy mebel.

Zabrudzenia

To bardzo nieoczywisty sposób ochrony mebli, ale nadal bardzo ważny. Oczywiście podkładka (mata) dowolny kształt może chronić przed typowymi zabrudzeniami, jak kurz czy rozlane napoje, co samo w sobie jest użyteczne – wszak łatwiej wynieść podkładkę pod bieżącą wodę niż czyścić blat – ale może także ochronić meble przed bardziej nieoczywistymi zabrudzeniami, jak lakier do paznokci – ten trudno byłoby bez szkody usunąć z blatu – czy flamastry.

Wytarcie

Często użytkowane blaty, szczególnie te przy biurkach, potrafią zacząć się wycierać na krawędziach. Jest to bardzo widoczne w przypadku mebli budżetowych, choć po dłuższym użytkowaniu może zdarzyć się to także tym z wyższej półki. Na szczęście podkładka (mata) dowolnego kształtu, ale dosunięta do krawędzi, może zapobiec uszkodzeniom mebli – to na niej będą się w dużej mierze opierać ręce w trakcie użytkowania, to one będą się po niej przesuwać i wycierać wierzch. Warto w tym przypadku wybrać taką podkładkę (matę) dowolnego kształtu, która obejmie możliwie dużą część blatu biurka – poza wycieraniem będzie wtedy chroniła także na pozostałe sposoby.

Oczywiście nie można popadać w skrajność i niewątpliwe zalety i funkcje ochronne podkładek (mat) dowolnego kształtu nie powinny sprawić, że zaczniemy je układać na wszystkich możliwych meblach w domu, to byłaby przesada. Warto jednak zadbać o te najczęściej użytkowane, by mogły długo cieszyć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie podkładka (mata) dowolny kształt.

Comments are closed.

Pin It