Bonsai to sztuka formowania roślin, która zapoczątkowana została w Chinach. Zazwyczaj do sztuki bonsai wykorzystuje się gatunki egzotyczne. Nowe trendy pokazują, że formować można także iglaki. Sosna bonsai to prawdziwe dzieło florystyczne.

Iglaki jako bonsai – sposób na aranżacje ogrodu i mieszkania

Sosna bonsai może być bardzo ciekawą ozdoba ogrodu. Iglaki bardzo dobrze znoszą nawet bardzo zimny klimat. To pozwala przez długi czas cieszyć się własnym bonsai w ogrodzie, bez obawy, że roślina ulegnie przemrożeniu.Roślinność w domu wraca do łask. Coraz bardziej popularne stają ozdoby naturalne. Niechęć do hodowania roślin spowodowała, że wiele osób rezygnowało z kwiatów oraz innych roślin w mieszkaniu. Dzięki nowym trendom rośliny odnajdują się doskonale w wielu przestrzeniach.Choć sosna bonsai jest rośliną nieco wymagającą pielęgnacji, nie powinno to być powodem rezygnacji z jej posiadania. Kilka dni spędzonych z iglakiem bonsai sprawi, że właściciel nauczy się właściwego dbania o roślinę. Po czasie okaże się, że wcale nie jest to zadanie trudne.

Jak formuje się sosnę bonsai?

Iglaki nie wyrastają samoistnie w formie bonsai. To odpowiednie formowanie sosny sprawia, że przybiera ona właściwy kształt. W zależności od gatunku sosny, czas przeznaczony na osiągnięcie finalnego efektu może być różny. Gatunki bardziej elastyczne i odporne na ingerencję rąk ludzkich łatwiej dają się formować w okazałe drzewka bonsai. Te mniej ugięte drzewka potrzebują więcej czasu i cierpliwości.Formowanie przeprowadzić można w warunkach domowych, wykorzystując druciki, tyczki oraz sznurek bądź opaski zaciskowe. Warto zaopatrzyć się również w dobre nożyce lub mały sekator, które pomogą w docinaniu gałązek oraz igieł.

Gdzie można wykorzystać sosnę bonsai?

Sosna bonsai to piękna dekoracja ogrodu. Nada mu egzotycznego wyglądu i sprawi, że ogród stanie się interesującą przestrzenią do wypoczynku.Drzewka bonsai z sosny to także sposób na dekorację mieszkania czy domu. Iglaki dobrze radzą sobie w warunkach domowych. Umieszczając bonsai w płaskiej i szerokiej donicy, otrzymuje się bardzo efektywną formę roślinną.Dlaczego sosna bonsai świetnie prezentuje się w płaskiej donicy? Sama nazwa bonsai oznacza uprawę w płaskiej tacy. To wieloletnia sztuka, która ma swoich amatorów. Warto zaufać najnowszym trendom i pozwolić sośnie bonsai na zamieszkanie we własnym domu czy w ogrodzie. Z pewnością olśni swoją niebanalną formą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bonsai.

Comments are closed.

Pin It