Kluby fitness i siłownie proponują szereg zajęć, podczas których możemy rozbudować swoje mięśnie, ujędrnić ciało, zredukować cellulit, spalić tkankę tłuszczową. Nowością na rynku są treningi metodą EMS wykorzystującą dobroczynne działanie prądu. Na czym polega rewolucyjna metoda kształtowania sylwetki? Kto może z niej skorzystać? Sprawdź!

Trening personalny metodą EMS – na czym polega?

EMS, czyli electrical muscle stimulation, jest technologią polegającą na stymulowaniu mięśni falami o odpowiedniej częstotliwości. Podczas treningu ćwicząca osoba zakłada specjalną kamizelkę z elektrodami przesyłającymi impulsy do mięśni głębokich. W efekcie wszystkie mięśnie stymulowane są w jednym czasie. Urządzenie może wysyłać impulsy o częstotliwości niskiej (1-10 Hz), średniej (20-50 Hz) oraz wysokiej (60-100 Hz), co pozwala na dostosowanie intensywności treningu do indywidualnych oczekiwań. Kable ani ciężkie urządzenia nie krępują ruchów – kamizelka uzbrojona w elektrody jest bezprzewodowa i lekka. W porównaniu ze standardowymi ćwiczeniami, trening EMS jest zaskakująco krótki i efektywny – podczas 20-minutowej sesji możemy spalić aż 1000 kcal.

Korzyści płynące z treningu EMS są spektakularne. Regularne ćwiczenia spalą niechcianą tkankę tłuszczową, zwiększą wydolność, zredukują cellulit i ujędrnią skórę, zredukują ból stawów, rozładują stres i rozbudują mięśnie.

Trening personalny w Łodzi – siłownia we własnym domu 

Wyciskanie siódmych potów na zatłoczonej siłowni dla wielu osób oznacza wyjście ze swojej strefy komfortu. Z myślą o kobietach i mężczyznach pragnących pracować nad swoim ciałem w komfortowych warunkach został opracowany trening personalny w Łodzi odbywający się we własnym domu.

Comments are closed.

Pin It