Każda kobieta marzy o tym, aby zawsze mieć piękne i zadbane dłonie. Są one wizytówką każdej pani i wiele mówią o ich właścicielce. Niestety klasyczny manicure jest mało odporny na działanie czynników mechanicznych. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to sposób, który pozwala na długi czas utrzymać wymarzony kolor.

Charakterystyka paznokci hybrydowych

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci zdobywa coraz większą popularność. Manicure hybrydowy wykonuje się na zdrowej płytce paznokcia. Wykorzystuje się do tego specjalne lakiery hybrydowe, które są połączeniem żelu oraz tradycyjnego lakieru do paznokci. Poszczególne warstwy są utwardzane w specjalnych lampach z promieniami UV. Jest to bardzo trwała metoda. Jedynymi przeciwwskazaniami jest uczulenie na którąkolwiek substancję. Efekt końcowy jest bardzo estetyczny i utrzymuje się przez kilka tygodni. Nie występują tu żadne zacieki, ani odbarwienia.

Od czego zależy trwałość metody hybrydowej zdobienia paznokci?

Aby manicure hybrydowy był trwały musi być spełnionych kilka warunków. po pierwszej płytka paznokcia musi być w dobrej kondycji. Po drugie lakier hybrydowy musi mieć dobrą jakość, a płytka paznokcia musi być odpowiednio przygotowana do jego nałożenia. należy również przestrzegać właściwego czasu utwardzania w lampach i prawidłowej aplikacji produktów do paznokci hybrydowych. Pracując z bardzo silnymi chemikaliami dobrze jest ubrać rękawiczki.

Jak prawidłowo usunąć manicure hybrydowy?

Warunkiem utrzymania płytki paznokcia po metodzie hybrydowej zdobienia paznokci jest prawidłowe ściągnięcie lakieru hybrydowego.Najlepiej jest usunąć hybrydę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym za pomocą specjalnej szlifierki. Natomiast w warunkach domowych lakier ten można usunąć za pomocą wacików nasączonych acetonem. Każdy paznokieć owija się wacikiem, a potem folią aluminiową i pozostawia na paznokciach przez kilkanaście minut. Przedtem dobrze jest zmatowić wierzchnią warstwę paznokcia za pomocą bloku polerskiego. Następnie należy delikatnie usunąć lakier za pomocą patyczka do skórek, albo pilniczka.

Jak dbać o paznokcie po ściągnięciu hybrydy?

Przede wszystkim należy często nawilżać płytkę paznokcia i skórki za pomocą specjalnych oliwek. Paznokcie należy spiłować na krótko. Można także zaaplikować odżywkę do paznokci, a w ciężkich przypadkach lakier leczniczy. W przypadku łamania się i kruszenia paznokci dobrze jest przyjmować suplementy diety.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Hybrydy na paznokcie.

Comments are closed.

Pin It