Biuro to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Warto zadbać, by było przyjazne dla pracowników i jednocześnie atrakcyjne dla klientów. Jak wybrać kwiaty, które są mało wymagające i ozdobią przestrzeń?

Klasyczna elegancja

Storczyki to wyjątkowe rośliny. Ich uroda zachwyca od lat. Chętnie stawiamy je w miejscach, w których zależy nam na wyjątkowo eleganckim wystroju.

Storczyk jest kwiatem dosyć trudnym w hodowli. Bardzo ważne jest, by go nie przelać, gdyż korzenie od razu zaczynają pleśnieć. Ważne jest również, by nie przesuszyć korzeni, gdyż kwiaty natychmiast opadną.

Donice lechuza z systemem nawadniania to rozwiązanie, które pozwoli na utrzymanie prawidłowej wilgotności gleby. Dzięki stopniowemu uwalnianiu odpowiedniej ilości wody możemy mieć pewność, że roślina będzie zdrowa i piękna.

Wybierając donice lechuza dla storczyków warto zwrócić uwagę na proste i wysokie doniczki. Ich budowa pozwala na idealne rozmieszczenie korzeni. Jednocześnie prosta donica podkreśla urodę rośliny.

Zielone ściany

W miejscu pracy warto również zadbać, by na ścianach także znalazły się rośliny, które ocieplą wnętrze. Wybierając kwiaty do biura warto pamiętać o bluszczu, który jest wyjątkowo łatwy w uprawie. Nawet delikatnie przesuszony da sobie radę i nie zwiędnie. Jest to roślina, która może swobodnie spływać po ścianie, ale również można, przy pomocy drutu, tworzyć konstrukcje, które będą niebanalną dekoracją.

Bardzo interesującą rośliną jest monstera monky. Jest to kwiat pnący, którego liście wyglądają jak podziurawione. Jest to bardzo elegancki i ciekawy kwiat. Nie jest również trudny w hodowli. Donice lechuza z systemem nawadniania sprawią, że monstera będzie prawie bezobsługowa. Trzeba wyłącznie pamiętać, by od czasu do czasu napełnić zbiornik wodą.

W żadnym biurze nie może zabraknąć paproci. Są to kwiaty, o które trzeba dbać, ale gdy tylko będą regularnie podlewane i zraszane odwdzięczą się pięknym kolorem oraz bujnym rozgałęzieniem. Koniecznie trzeba pamiętać, że paprocie nie lubią bezpośredniego światła. Warto powiesić je w miejscach, w których jest wyłącznie rozproszone światło.

Kolejnym kwiatem, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, jest pieniążek (pilea peperomioides). Swoją nazwę zawdzięcza liściom, które są niewielkie i okrągłe jak pieniążki. Kwiat w hodowli kwitnie niezmiernie rzadko, ale nie ma czego żałować, gdyż to liście są jego największą ozdobą.

Pieniążek zadowoli się ziemią uniwersalną. Trzeba jednak pamiętać, że nie lubi zalewania, gdyż wtedy bardzo szybko gnije. Warto również zadbać, by znalazł się w miejscu, gdzie światło jest rozproszone.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Doniczki marki lechuza.

Comments are closed.

Pin It https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ zobacz