Czy to możliwe, żeby obóz narciarski był takim momentem, kiedy swoją pociechę można już po raz pierwszy “wypchnąć z rodzinnego gniazda”? Całkiem możliwe, że tak. Może zabrzmi to trochę brutalnie, ale w końcu rodzice nie mogą przez całe życie rozwijać nad swoimi dziećmi ochronnego parasola, ponieważ nie wróży to dobrze ich przyszłości.

Blisko czy daleko?

Wielu rodziców wzdycha teatralnie, ponieważ ich dorosłe już dzieci, które mają po dwadzieścia, trzydzieści lat nie mają zamiaru wyfrunąć z domu rodzinnego, myśląc o usamodzielnieniu się. Dlaczego? Winą może być chociażby to, że sam rodzic (aczkolwiek nie w każdym przypadku) nie pozwalał mu na to, aby dziecko myślało o usamodzielnieniu się. Warto więc od najmłodszych lat, odkąd się tylko da, pozwolić na to, aby dziecko myślało o tym, aby nauczyć się czegoś nowego – i to bez udziału rodziców. Doskonałą opcją mogą stać się pierwsze obozy narciarskie dla dzieci. Warto jednak przy tym dać dziecku pewien “spadochron” ochronny. Tak, aby w razie czego, gdyby dziecku było faktycznie źle, móc interweniować. Pierwsze zimowiska narciarskie warto zaplanować w takiej odległości, aby móc w razie czego podjechać, dzięki czemu pociecha nie będzie czuła się tak źle, przebywając na obozie. Przy czym, powinna to być interwencja w naprawdę kryzysowych sytuacjach. Niekiedy bywa bowiem, że dziecko płacze już po godzinie od wyjazdu, ale potem wszystko jest już w jak najlepszym przypadku. 

Z myślą o dziecku

Tak, rodzice mają to do siebie, że lubią sprawować kontrolę nad wszystkim, planując każdy krok w najdrobniejszych szczegółach. Nie tylko, jeśli chodzi o siebie, ale także o własne dzieci. Również, jeżeli chodzi o zimowiska dla młodzieży. Tylko że jednocześnie robi się krzywdę nie tylko sobie, bo dziecko wciąż jest przy nogawce i nie ma nawet chwili na to, aby odpocząć w samotności. Jednocześnie skrzywdzone jest dziecko, które nie ma nawet okazji do tego, aby spróbować nieco dorosłego życia – chociażby w takiej pigułce łatwej do połknięcia.

Warto więc postawić na obozy narciarskie dla dzieci, które organizuje Róża Wiatrów. Organizowane są one pod okiem doświadczonej kadry, która czuwa nad każdą pociechą. Nie trzeba obawiać się tego, że cokolwiek dzieciom się stanie. Będzie to dobre dla każdej pociechy, która w końcu będzie w stanie przekonać się, że można się obyć bez rodziców. A na dodatek można się przy tym niezwykle świetnie bawić. 

 

Comments are closed.

Pin It