Pomysł na taras w galeriach internetowych można odnaleźć bez problemu. Pamiętajmy jednak o tym, że to co u innych wygląda ładnie, u nas może prezentować się w zupełnie inny sposób. Dlatego warto kierować się własnymi gustami urządzając przestrzeń na świeżym powietrzu.

Pomysł na taras – galeria inspiracji

Przed urządzeniem swojego własnego tarasu pamiętajmy o tym, aby w odpowiednim miejscu zaplanować taki salon na świeżym powietrzu. I to jeszcze na etapie projektowania domu. Zawsze starajmy się wybrać takie miejsce, które nie jest zbyt mocno nasłonecznione przez cały dzień, a także nie znajduje się przez cały dzień w wielkim cieniu. Najlepszym miejscem wydaje się południowo-wschodnia strona budynku. Starajmy się tak ustawić taras, aby znajdował się on w zagięciu budynku – jeżeli jest to oczywiście możliwe. Dzięki temu zyskamy możliwość osłonięcia z jednej strony tarasu przed pędzącymi niekiedy wiatrami.

Funkcjonalny taras

Jaki można znaleźć pomysł na taras w galeriach? Różnorakie. Jeżeli tylko finanse nam na to pozwalają postarajmy się zbudować całościowe lub częściowe zadaszenie nad tarasem. Może ono mieć dach ruchomy, dzięki czemu będziemy mogli w dowolnej chwili go odsłaniać i zasłaniać. W innych przypadkach można wybrać odpowiednich rozmiarów parasol ogrodowy. Podczas urządzania całej przestrzeni pamiętajmy o tym, aby na tarasie zapewnić sobie swobodny ciąg komunikacyjny – również, jeżeli chodzi o rozstawienie wszystkich mebli. Funkcjonalny taras będzie cieszył wszystkich użytkowników. 

Comments are closed.

Pin It